ciEn - ServeR
Enter to Counter-Strike Top Sites and Vote for this Site!!!
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: cien  
Forum » Server - ciEn.idle.ro - » Reclamatii » Reclamatii
Reclamatii
TeZDate: Tuesday, 2008-05-13, 0:20 AM | Message # 1
Admin
Group: Administratori
Messages: 44
Reputation: 1
Status: Offline
Daca aveti vreo plangere cu referire la admini sau jucatori,
Daca nu va place ceva la site/forum/server,
Daca credeti ca sunteti privat de anumite drepturi,

Va rog sa postati aici! (Click pe "New topic,in dreapta sus,sub bara de titlu)


 
AnOnYmUsDate: Thursday, 2008-05-15, 1:21 AM | Message # 2
Private
Group: Checked
Messages: 18
Reputation: 1
Status: Offline
Am putea sa mai scoatem din plug-inurile svrului ... multe nu ne folosesc: ex. cel cu /pm pentru playeri (oricum nu il foloseste nimeni) sau sound-urile (ex. bunicata.wav; taci.wav) poate asa mai putem scade si din lag.
Si muzica de la sfarsitul fiecarei ture de la o vreme devine enervanta ... daca am putea sa o schimbam sau daca nu se poate schimba, sa o inchidem.

Ce trebuie sa facem este sa securizam serverul (anti-cheat, anti-flood) asa incat daca nu sunt admini online sa nu ne facem griji ca ar putea fi codati etc... Fuck Off-ul nu ar fi o idee rea ... cu acest plug-in adminii o sa poata face divertisment pe server, playerii sa se mai destinda si codatii sa planga tongue .

Si ar mai trebui puse rank-uri la admini (asa ar putea primi mai multa lume admin si ar fi totusi mai sigur serverul) de ex.: Owneri, Gods, Admini Mari, Admini Medii, Admini Mici si Sloturi (pentru playerii care frecventeaza serverul). Site-ul va trebui sa aiba un loc in care sa apara toti adminii cu rank-urile lor.

Un tutorial de instruire a adminilor, sa invete comenzile, nu ar fi rau. Acest tutorial sa il poata scoate toti adminii de pe site-ul oficial al serverului ciEn.idle.ro. Acest tutorial ar putea fi de tip Word, Notepad etc. pentru ca am observat ca nu se cunosc toate comenzile, cateva fiind destul de importante.

Adminii nu ar trebui sa mai aiba voie sa dea ban cu comanda amx_ban, amx_banip decat in cazuri speciale. Comanda care ar trebui folosita este amx_banshot, asa incat daca un player va lua ban pe nedrept, sa aiba dovada pe care sa o posteze la Cereri Unban aici pe site.

Adminii care nu se inregistreaza pe site, si nu indruma jucatorii la site pentru orice tip de detalii, ar putea fi decazuti la niste simple sloturi ca pedeapsa.

Message edited by AnOnYmUs - Thursday, 2008-05-15, 10:38 PM
 
TeZDate: Thursday, 2008-05-15, 3:44 PM | Message # 3
Admin
Group: Administratori
Messages: 44
Reputation: 1
Status: Offline
corect smile
O sa vedem ce putem face!
-Foarte bune sugestiile Anonymus,GJ!


 
TeZDate: Thursday, 2008-05-15, 10:36 PM | Message # 4
Admin
Group: Administratori
Messages: 44
Reputation: 1
Status: Offline
Deci,pana acuma am facut urmatoarele modificari:

- am scos soundurile (bunica..taci..etc..)
- muzica de la sfarsitul fiecarei runde am inlocuit-o cu cea obisnuita ("Ct/Terrorist win!")
- am introdus pluginul "fuckoff" - comenzi pentru el gasiti aici ==> http://cien.clan.su/forum/11-12-1
- am creat o lista cu comenzi amx: o gasiti aici ==> http://cien.clan.su/forum/11

Quote
Adminii nu ar trebui sa mai aiba voie sa dea ban cu comanda amx_ban, amx_banip decat in cazuri speciale. Comanda care ar trebui folosita este amx_banshot, asa incat daca un player va lua ban pe nedrept, sa aiba dovada pe care sa o posteze la Cereri Unban aici pe site.

Adminii care nu se inregistreaza pe site, si nu indruma jucatorii la site pentru orice tip de detalii, ar putea fi decazuti la niste simple sloturi ca pedeapsa.

--- Astea sunt REGULI!!!


 
Forum » Server - ciEn.idle.ro - » Reclamatii » Reclamatii
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright TeZ # Toate drepturile rezervate. © 2024

Get Indexed