ciEn - ServeR
Enter to Counter-Strike Top Sites and Vote for this Site!!!
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: cien  
Forum » Counter Strike Section » Tutoriale CounterStrike » Tutorial - cum sa ne facem serverul public
Tutorial - cum sa ne facem serverul public
TaLen7Date: Monday, 2008-05-19, 5:54 PM | Message # 1
Private
Group: Users
Messages: 9
Reputation: 0
Status: Offline
*Am observat ca multi aveti cate-un server foarte bine facut si nu aveti oameni . Este un mare pacat pentru voi ca inteleg ca poate chiar v-ati chinuit.
Pentru a prevenii erorile care au legatura cu swds.dll bagati aceste fisiere peste serverul vostru:
Pasul: (INVALID CD KEY): Downloadam aceasta arhiva -> http://files.filefront.com/dll+pentru+s ... einfo.html
Ii dati extract in HLDS , unde aveti voi instalat serverul
Pasul: (VALVE VALIDATION REJECT):
Intrati in folderul unde aveti voi instalat serverul apoi in cstrike si deschideti fisierul server.cfg Aici modificati sv_lan 1 cu sv_lan 0 ! Deci in server.cfg vom avea sv_lan 0
Cum sa ne facem serverul public:
Downloadati acest fisier -> http://files.filefront.com/swdsdll/;843 ... einfo.html
Dupa ce l-ati downloadat il bagati unde aveti voi instalat serverul . O sa va zica ceva Copy file ... ,Dati YES
[3] Author (PHOTO): http://i231.photobucket.com/albums/ee11 ... BYGAME.jpg

Asteptati cam 5-10 minute si o sa vedeti ca o sa va intre ceva oameni. Cu trecerea timpului o sa fie full.
*Respectati ordinea instalarii fisierelor ca sa va mearga. Daca incepeti direct cu swds.dll nu o sa va mearga. Incepeti cu pasul INVALID CD KEY, APOI VALVE VALIDATION REJECT, APOI swds.dll!!!
*Acestea este doar o metoda pentru a va popula serverul , puteti folosii si acest tutorial -> viewtopic.php?f=38&t=62
*Tineti minte , metoda care am precizat-o eu este doar pentru serverele pe WINDOWS - NON *STEAM (majoritatea aveti asa)
*Nu este buna pentru LINUX - STEAM sau mai stiu eu ce smile
*Consecinte: Prin metoda aceasta serverul v-a aparea la internet dar pentru cei care folosesc modul adminmod vor aparea diferite erori. Doua ar fi: apar admini din senin , nu recunoaste adminii . V-as sugera sa bagati modul AMXMODX deoarece este mult mai complex , gasiti mai multe pluginuri fun si este mult mai bun + ca s-a lucrat si mai mult la el. Probabil ca acest swds.dll sa nu fie compatibil cu sv. vostru si prin urmare dwd altele de pe forum wink

SUCCES wink

Server de linux - public:
Cum sa ne facem serverul public:
Downloadati asta -> Engine LINUX Internet
* O dezarhivati unde aveti voi instalat serverul in folderul principal!
* Intrati in server.cfg din cstrike si setati sv_lan 1 . Daca nu merge, doar in cazul acela puneti sv_lan 0
* Asteptati cam 10-20 de min si o sa vedeti ca incet incet o sa se populeze wink

SUCCES wink


TaLen7
 
Forum » Counter Strike Section » Tutoriale CounterStrike » Tutorial - cum sa ne facem serverul public
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright TeZ # Toate drepturile rezervate. © 2024

Get Indexed